Paikallisuutiset

Juomaveteen ja jäteveteen ei liity koronariskiä – Vesiyhtiö on turvannut organisaatiota sairastumisilta

Haapaveden Vesi- ja Energia -yhtiöiden toimitusjohtaja Jarkko Aakko kertoo, että vesihuollossa suurin riski olisi tiiviin työyhteisön yhtäaikainen sairastuminen. Siksi kanssakäymistä on vähennetty.
Haapaveden Vesi- ja Energia -yhtiöiden toimitusjohtaja Jarkko Aakko kertoo, että vesihuollossa suurin riski olisi tiiviin työyhteisön yhtäaikainen sairastuminen. Siksi kanssakäymistä on vähennetty. Kuva: Katariina Anttila

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Haapaveden Vesi- ja Energia-yhtiöiden toimitusjohtajaJarkko Aakko kertoo, että yhtiöiden toimintaa on turvattu vähentämällä työntekijöitten tiivistä kanssakäymistä ja rakentamalla lähipaikkakuntien vesiyhtiöiden kanssa yhteistyöverkostoa, johon voi kriisitilanteessa turvautua.

– Veden käyttöön ei lii

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä