Paikallisuutiset

Haapavesi-lehti 10 vuotta sitten: 80-vuotias Eeva Nevala jatkoi karjanpitoa, nuorten notkuminen ABC:llä ärsytti ja Haapavesi-lehti käynnisti laihdutuskilpailun

Eeva Nevala, 80 vuotta, aikoi jatkaa karjanhoitoa niin kauan, kun terveyttä ja kiinnistusta riittää. Lehmät olivat hänelle elämäntapa. ”Mihkäpä ne lehmät kotuuan”, Eeva tuumi.
Eeva Nevala, 80 vuotta, aikoi jatkaa karjanhoitoa niin kauan, kun terveyttä ja kiinnistusta riittää. Lehmät olivat hänelle elämäntapa. ”Mihkäpä ne lehmät kotuuan”, Eeva tuumi. Kuva: Katariina Anttila

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Haapavesi-lehden Sillä selevä -palstalla kinasteltiin siitä, saavatko nuoret notkua ABC:lla. Erityistä närkästystä oli herättänyt nuorten tyttöjen meikkaaminen huoltoaseman vessassa.

Maatalous-teemassa oli juttua 80-vuotiaastaEeva Nevalasta, jonka päivät kuluivat rattoisasti navettahommissa. Pihapiir

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä