Paikallisuutiset

Haapaveden kaupunginvaltuuston pj. Päivi Ollila avautuu kokemastaan häirinnästä Ylen haastatteluissa: Ainoa taho joka asiaan voi puuttua on Perussuomalaiset itse

Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Päivi Ollila (kuvassa keskellä) kertoo Ylen haastattelussa, että hänen lisäkseen häirintää ovat Haapavedellä joutuneet kokemaan paitsi oman puolueen valtuutetut myös kunnan virkamiehet. Kuvassa vasemmalla hallintojohtaja Eija Saarela ja oikealla entinen vs. kaupunginjohtaja Marjukka Manninen.
Kaupunginvaltuuston puheenjohtaja Päivi Ollila (kuvassa keskellä) kertoo Ylen haastattelussa, että hänen lisäkseen häirintää ovat Haapavedellä joutuneet kokemaan paitsi oman puolueen valtuutetut myös kunnan virkamiehet. Kuvassa vasemmalla hallintojohtaja Eija Saarela ja oikealla entinen vs. kaupunginjohtaja Marjukka Manninen. Kuva: Katariina Anttila

Haapaveden kaupunginvaltuuston puheenjohtajaPäivi Ollila toteaa Radio Suomen Päivässäperjantaina julkaistussa haastattelussa, että ainoa taho, joka voi puuttua valtuutetun harjoittamaan häirintään on puolue itse: paikallisesti, piiritasolla ja lopulta valtakunnan tasolla.

Ollila kokee, että Haapavede

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä